Niechorze

Niechorze

Latarnia w Niechorzu została zbudowana przez Niemców w XIX wieku, na wysokiej, trzynastometrowej podstawie, osiągając wysokość 45 metrów. Latarnia jest udostępniona dla zwiedzających, jednak by podziwiać rozciągający się wkoło widok na Niechorze, Rewal i okolicę, trzeba pokonać 210 schodów, prowadzących na jej szczyt. U podnóża latarni znajduje się wspaniały ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz kompleks budynków otoczonych ceglanym murem. Klif, na którym znajduje się latarnia został zabezpieczony przed erozją betonowym pasem. Od strony lądu budynek latarni jest widoczny z odległości kilku kilometrów, od strony morza widać jedynie górny fragment wieży.

Zdjęcia Niechorze


Niechorze - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Niechorze to Niechorze. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Niechorze. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Niechorze. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Niechorze. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Niechorze.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Niechorze, 13, Niechorze Niechorze, gmina
aktualizacja wpisu 0

Atrakcje Turystyczne Pudliszki

  • Alumnat Kosmowskiego w Trzemesznie

    W pobliżu kościoła usytuowany jest tzw. Alumnat, wzniesiony w latach 1773-1775. Tutaj znajdowało się utworzone przez Kosmowskiego kolegium- szkoła średnia, zarazem był pełnił on...

Atrakcje Niechorze