Rezerwat przyrody Białogóra

Rezerwat przyrody Białogóra

Rezerwat przyrody znajduje się na wschód od miejscowości , który chroni fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. Lasy otaczają rozległe obniżenia terenu za wydmami, na których wykształciło torfowisko typu atlantyckiego (nawiązujące do wrzosowisk). Na wiosnę i częściowo latem stoi tu woda. Na jego terenie występuje wiele rzadkich roślin (m.in. krwiożercze lub raczej owadożerne rosiczki), a także jest to miejsce lęgowe żurawia.

Białogóra to przepięknie położona miejscowość w Nadmorskim Parku Krajobrazowym pomiędzy Karwią a Łebą nad otwartym morzem bałtyckim. Białogóra została po raz pierwszy wymieniona w 1414 roku w krzyżackim przekazie źródłowym w formie Weissenberg. Co roku zdobywa serca wypoczywających tu wczasowiczów. Kto raz przyjechał w te rejony - będzie tu powracał wielokrotnie... To wspaniałe miejsce jeśli planujesz wczasy lub wypoczynek z całą rodziną i chcesz odpocząć z dala od szumu miasta.Dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz masa atrakcji, z stadniną koni na czele, stawiają Białogórę na jednym z czołowych miejsc, gwarantujących udane wczasy.

 

Zdjęcia Rezerwat przyrody Białogóra


Białogóra - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Białogóra to Rezerwat przyrody Białogóra. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Białogóra. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Białogóra. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Białogóra. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Białogóra.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Białogóra, Rezerwat, Rezerwat przyrody Białogóra Białogóra, gmina Krokowa
aktualizacja wpisu 12-05-18

Atrakcje Turystyczne Gorzów Wielkopolski

  • Kościół

    Powstał w latach 1909 – 1911, wysiłkiem wspólnoty wyznaniowej konfesji staroluterańskiej. Świątynię zaprojektował architekt E.Schulze. Wyposażenie wnętrza (ołtarz, ambona i witraże)...

  • Kościół

    Kościół, ob. fil. p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Międzyrzeczu....

  • Arsenał w Stargardzie Szczecińskim

    Arsenał znajduje się na Starym Mieście, przy ulicy za uczelnią Stargardinum. Wjazd w ulicę Basztową jest ze skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Krzywoustego. Najbliższy...