Świątynia Wang w Karpaczu

Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz

Świątynia Wang w Karpaczu

Drewniany, jedyny poza Norwegią kościół Wang zbudowany na przełomie XII i XIIIw. w południowej Norwegii, w miejscowości Vang, położonej nad jeziorem Vang. Stąd wywodzi się jego nazwa. Stanowi największą atrakcję Karpacza. Jego architektura łączy elementy sztuki romańskiej z ludową nordycką. Świątynia Wang jest nie tylko cennym zabytkiem, ale przede wszystkim Domem Bożym, w którym zbierają się na nabożeństwach wierni Kościoła ewangelicko - augsburskiego (luterańskiego).

Zdjęcia Świątynia Wang w Karpaczu


Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz
Karpacz - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Karpacz to Świątynia Wang w Karpaczu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Karpacz. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Karpacz. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Karpacz. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Karpacz.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Karpacz, Kościół, Świątynia Wang w Karpaczu Karpacz, gmina Karpacz
aktualizacja wpisu 16-12-17

Atrakcje Turystyczne Poznań

Atrakcje Karpacz