Pałac w Baszkowie

 Pałac w Baszkowie Zduny

Pałac w Baszkowie

Późnoklasycystyczny pałac w Baszkowie, wzniesiono w latach 1804 - 1805 dla Mikołaja Mielżyńskiego, przebudowano go około roku 1860. Do 1939 r. był własnością książąt Czartoryskich.

Wejście do pałacu prowadzi przez portal przyozdobiony czterema kolumnami jońskimi i tympanonem z kartuszem herbowym. Wokół rozciąga się park krajobrazowy o powierzchni 11 ha z drzewostanem buków, lip, dębów, jesionów, klonów, topoli i modrzewi. Park utworzony został ok. 1830 r. na miejscu dawnego ogrodu włoskiego.

Zdjęcia Pałac w Baszkowie


 Pałac w Baszkowie Zduny
Zduny - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Zduny to Pałac w Baszkowie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Zduny. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Zduny. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Zduny. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Zduny.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Zduny, Pałac, Pałac w Baszkowie Zduny, gmina Zduny
aktualizacja wpisu 13-02-18

Atrakcje Turystyczne Słupsk

  • Półwysep Helski

    Półwysep Helski jest to wąski na 34 km pas piaszczystego lądu oddzielający morze od zatoki. Najwęższe odcinki półwyspu znajdują się już u nasady półwyspu (1 km od Władysławowa)...

Atrakcje Zduny