Atrakcje w Łagowie Łagów

Atrakcje w Łagowie

Stary Łagów to jedna urocza uliczka, która wije się wąskim pasem lądu mię­dzy dwoma jeziorami rynnowymi: Łagowskim i Trześniowskim. Miejscowość za­chowała średniowieczny charakter: po­środku, na wzgórzu, stoi opasany mura­mi gotycki zamek joannitów, wzdłuż ulicy ciągnie się zwarta zabytkowa zabudowa. Od 1350 do 1812 r. Łagów znajdował się w rękach zakonu joannitów, na terenie marchii brandenburskiej, potem w Królestwie Pruskim. Kiedy podporządkowano mu odziedzi­czone po templariuszach włości sulęcińskie, stał się jedną z komandorii Balliwatu Bran­denburskiego. Miastem był tylko przez sto lat, w XIX w. Jest to malownicza miejscowość turystyczna w województwie lubuskim na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego. W Łagowie mieści dobrze rozbudowana baza turystyczna.

Zdjęcia Atrakcje w Łagowie


Atrakcje w Łagowie Łagów Atrakcje w Łagowie Łagów
Łagów - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Łagów to Atrakcje w Łagowie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Łagów. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Łagów. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Łagów. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Łagów.
zdjęcia Kotasik , zabytki, atrakcje turystyczne Łagów, Atrakcje, Atrakcje w Łagowie Łagów, gmina Łagów
aktualizacja wpisu 12-10-16

Atrakcje Turystyczne Poznań

  • Atrakcje w Łagowie

    Stary Łagów to jedna urocza uliczka, która wije się wąskim pasem lądu mię­dzy dwoma jeziorami rynnowymi: Łagowskim i Trześniowskim. Miejscowość za­chowała średniowieczny charakter: po­środku, na wzgórzu, stoi