Pałac w Bojadłach

Pałac w Bojadłach Bojadła

Pałac w Bojadłach

Pałac łączący w sobie barokowe założenie przestrzenne z rokokową dekoracją architektury. Dwukondygnacyjny, murowany, założony na planie podkowy, z tarasem i przpiękną rokokową dekoracją fasady (motywy muszli, girland i owoców). Pierwotnie wzniesiony przez Adama Wacława Kotwicza w 1731 roku i w tym samym roku został częściowo strawiony przez pożar. Odbudowano go w latach 1734-1735 dzięki staraniom Dawida Henryka Kotwicza Barokowe pawilony-kordegardy z lat 1734-1735, piętrowe, murowane, na planie kwadratu, nakryte czterospadowymi dachami z kopułami zwieńczonymi latarniami, Klasycystyczne, murowane, dwukondygnacyjne oficyny (2), zbudowane na początku XIX wieku, Murowana zabudowa folwarczna w okolicach pałacu, umiejscowiona wokół prostokątnego podwórza: czworak (poł. XIX w.) budynek gospodarczy (poł. XIX w.) wozownie (XVIII-XIX w.) stodoła (koniec XIX w.)

Zdjęcia Pałac w Bojadłach


Pałac w Bojadłach Bojadła
Bojadła - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Bojadła to Pałac w Bojadłach. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Bojadła. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Bojadła. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Bojadła. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Bojadła.
zdjęcia Skarabeusz, zabytki, atrakcje turystyczne Bojadła, Pałac, Pałac w Bojadłach Bojadła, gmina
aktualizacja wpisu 21-11-16

Atrakcje Turystyczne Gdańsk

  • Baszta Czarownic w Słupsku

    Baszta Czarownic podobnie jak przyległe odcinki murów miejskich, powstała w latach 1410 -1415. Mur nad Słupią, prawdopodobnie ze względu na podmokłe podłoże, posiadał widoczne w dolnych...