Osada w Biskupinie

Osada w Biskupinie Biskupin

Osada w Biskupinie

Gród w Biskupinie jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Rekonstrukcje te są cyklicznie wymieniane na nowe w związku z potrzebą ich aktualizacji w wyniku dokonania nowych ustaleń naukowych. Oprócz rekonstrukcji w Biskupinie znajduje się muzeum, a w każdym trzecim tygodniu września odbywa się tam festyn biskupiński, obejmujący prezentacje eksperymentalne i pokazy odtwórcze. Biskupin jest też jednym z dwóch istniejących w Polsce laboratoriów konserwacji drewna mokrego wydobytego ze stanowisk archeologicznych oraz ośrodkiem archeologii eksperymentalnej.

Zdjęcia Osada w Biskupinie


Osada w Biskupinie Biskupin Osada w Biskupinie Biskupin Osada w Biskupinie Biskupin Osada w Biskupinie Biskupin
Biskupin - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Biskupin to Osada w Biskupinie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Biskupin. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Biskupin. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Biskupin. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Biskupin.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Biskupin, Atrakcje, Osada w Biskupinie Biskupin, gmina Gąsawa
aktualizacja wpisu 26-10-17

Atrakcje Turystyczne Moszna

  • Zamek w Mosznej

    Zamek Moszna jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Położony jest na Opolszczyźnie w miejscowości Moszna, która znajduje się w połowie drogi z Krapkowic do...

Atrakcje Biskupin