Jezioro Lubikowskie

Jezioro Lubikowskie

Jezioro Lubikowskie leży na pagórkowatym terenie Bruzdy Zbąszyńskiej. Położone jest 10 km od Międzyrzecza. Znajduje się ono na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Za wyjątkiem stosunkowo niskiego brzegu wschodniego, jezioro otaczają skarpy wyniesione do wysokości kilku metrów.
Zajmuje powierzchnię 314,7 ha, oferując doskonałe warunki do wypoczynku nad krystalicznie czystą wodą. Jest to największe i najgłębsze jezioro Pszczewskiego Parku Krajobrazowego.

Jezior posiada Wyspę Konwaliową, które jest porosnięte gęstym lasem. W rejonie jeziora znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe. Ciekawostką jest odkrycie przez płetwonurków "urny całopalnej" z XIV wieku.

Zdjęcia Jezioro Lubikowskie


Jezioro Lubikowskie - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Jezioro Lubikowskie to Jezioro Lubikowskie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Jezioro Lubikowskie. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Jezioro Lubikowskie. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Jezioro Lubikowskie. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Jezioro Lubikowskie.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Jezioro Lubikowskie, Jezioro, Jezioro Lubikowskie Jezioro Lubikowskie, gmina
aktualizacja wpisu 0

Atrakcje Turystyczne Puszczykowo

Atrakcje Jezioro Lubikowskie