Jezioro Złoty Potok

Jezioro Złoty Potok

Jezioro położone jest w pobliżu południowo-zachodniego krańca, dużego jeziora Niesłysz (Niesulickiego), należącego do Gospodarstwa Rybackiego SP Zbąszyń. W przeszłości geologicznej jezioro Jeziorko było jego częścią.

Akwen ze wszystkich stron otaczają lasy. W jeziorze Złoty Potok oprócz pospolitych gatunków ryb napotkamy bassa wielkogębowego, popularnie zwanego okoniopstrągiem (jego jedyne znane stanowisko w wodach Środkowego Nadodrza). Na północno-zachodnim brzegu jeziora znajduje się przedwojenny hotelik oraz niewielkie pole namiotowe. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. Dojazd do jeziora jest możliwy z drogi krajowej Świebodzin-Krosno Odrzańskie - w miejscowości Radoszyn kierujemy się na Niesulice i dalej na Kalinowo.

Zdjęcia Jezioro Złoty Potok


Jezioro Złoty Potok - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Jezioro Złoty Potok to Jezioro Złoty Potok. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Jezioro Złoty Potok. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Jezioro Złoty Potok. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Jezioro Złoty Potok. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Jezioro Złoty Potok.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Jezioro Złoty Potok, Jezioro, Jezioro Złoty Potok Jezioro Złoty Potok, gmina
aktualizacja wpisu 0

Atrakcje Turystyczne Poznań

  • Dom handlowy Deierlinga w Poznaniu

    Dom handlowy zlokalizowany na Starym Mieście w Poznaniu przy ul. Szkolnej 5. Dom handlowy Deierlinga był pierwszym w Poznaniu obiektem handlowym zbudowanym w technologii żelbetowego szkieletu...

Atrakcje Jezioro Złoty Potok