Jezioro Solecko

Jezioro Solecko

Położone w Puszczy Noteckiej, ok. 15 km na południowy zachód od Drezdenka, najbliższą wsią jest oddalony o ok. 1,5 km Gościm. W pobliżu jeziora przebiega trasa Drezdenko – Skwierzyna. W północnej części jeziora znajduje się duży ośrodek rehabilitacyjno – wczasowy spółdzielni inwalidów z Zielonej Góry. Przy ośrodku wczasowym znajduje się duża, piaszczysta plaża z pomostem, zorganizowano też biwak, pod zarządem leśnictwa Wilcze Doły.

Jedyny dopływ pochodzi z położonego za przewężeniem jeziora Lubiatówko. Odpływ – poprzez rzekę Gościmkę prowadzi do Noteci.

Obok jeziora prowadzi żółty turystyczny szlak pieszy z Sowiej Góry do Drezdenka.

Znajdujące się za przewężeniem jezioro Lubiatówko traktowane jest przez niektóre źródła jako część jeziora Solecko[3]. Powstały tu rezerwaty przyrody: Czaplenice, Łabędziniec i Lubiatowskie Uroczyska.

Zdjęcia Jezioro Solecko


Jezioro Solecko - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Jezioro Solecko to Jezioro Solecko. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Jezioro Solecko. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Jezioro Solecko. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Jezioro Solecko. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Jezioro Solecko.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Jezioro Solecko, Jezioro, Jezioro Solecko Jezioro Solecko, gmina
aktualizacja wpisu 0

Atrakcje Turystyczne Skwierzyna

  • Kościół

    Kościół ewangelicki, ob. rzy-kat. fil. p.w. NMP Różańcowej w Pniowie....

  • Kościół

    Kościół ewangelicki, ob. rzy-kat. fil. p.w. św. Antoniego Padewskiego w Prześlicach....

  • Kościół

    Kościół z 1807 r. pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Kościół protestancki wzniesiono w roku 1807, w miejscu wcześniejszej kaplicy. Pod koniec XIX w....

Atrakcje Jezioro Solecko