Kościół Skwierzyna

Kościół

Kościół Świętego Zbawiciela – to dawna świątynia protestancka zbudowana w latach 1847-1854. Powstała w miejsce XVII - wiecznego drewnianego zboru (z małymi oknami, bez tynku, bez wieży), który stał  na placu dzisiejszego targowiska przy Jagiełły. Nowa świątynia zbudowana została z cegły w stylu neoromańskim. Kościół służył ewangelikom do czasów II wojny światowej.

Zdjęcia Kościół


Kościół Skwierzyna

Atrakcjfsdfse turystyczne Skwierzyna

Kościół

Kościół Świętego Mikołaja w Skwierzynie jest budowlą murowaną w stylu późnogotyckim, trójnawowym kościołem halowym. Wzdłuż nawy głównej budowli znajdują się cztery przęsła. Wewnątrz świątyni większość wyposażenia stanowią przedmioty pochodzące w większości z XIX

Skwierzyna - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Skwierzyna to Kościół. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Skwierzyna Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Skwierzyna. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Skwierzyna. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Skwierzyna.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Skwierzyna, Kościół, Kościół Skwierzyna, gmina Skwierzyna
aktualizacja wpisu 15-03-17

Informacje Skwierzyna

Atrakcje Skwierzyna