" />

Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu

Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu Międzyrzecz

Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu

Kościół pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu to kościół, który został wybudowany w latach 1827-1834 jako miejska fara protestancka w miejscu starszych kościołów protestanckich, które trzykrotnie ulegały zniszczeniu w wyniku pożarów.  Projekt tego kościoła przypisywany jest wybitnemu architektowi na dworze króla Prus - Karlowi Friedrichowi Schinklowi i jest określany jako „projekt typowy”. Budowla ta ma charakter neoklasycystyczny, z zachowanymi, typowymi dla kościołów protestanckich wysokimi emporami. Obok gmachu kościelnego, do dziś znajdują się utrzymane w podobnym stylu dwie symetrycznie ustawione kamienice, gdzie dawniej mieściła się administracja parafialna.

 

Zdjęcia Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu


Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu Międzyrzecz
Międzyrzecz - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Międzyrzecz to Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Międzyrzecz. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Międzyrzecz. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Międzyrzecz. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Międzyrzecz.
zdjęcia Silu, zabytki, atrakcje turystyczne Międzyrzecz, Kościół, Kościół św. Wojciecha w Międzyrzeczu Międzyrzecz, gmina Międzyrzecz
aktualizacja wpisu 04-07-18

Atrakcje Turystyczne Poznań