Arsenał w Stargardzie Szczecińskim Stargard Szczeciński

Arsenał w Stargardzie Szczecińskim

Arsenał znajduje się na Starym Mieście, przy ulicy za uczelnią Stargardinum. Wjazd w ulicę Basztową jest ze skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Krzywoustego. Najbliższy przystanek MZK znajduje się przy ul. Krzywoustego.  Arsenał to budynek unikalny, jedyny tego typu zachowany na Pomorzu. Wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku na podstawie prostokąta o wymiarach 12,32 x 16,52 m, dwukondygnacyjny, ceglany budynek zwieńczony został dwuspadowym dachem. Ściany udekorowane zostały ciekawym układem cegły zendrówki - pasami rombowymi. Znajdują się na nim nieregularnie rozstawione małe okna. Na pierwszym piętrze z kolei znajduje się sześć półkolistych okienek.

Zdjęcia Arsenał w Stargardzie Szczecińskim


Arsenał w Stargardzie Szczecińskim Stargard Szczeciński
Stargard Szczeciński - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Stargard Szczeciński to Arsenał w Stargardzie Szczecińskim. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Stargard Szczeciński. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Stargard Szczeciński. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Stargard Szczeciński. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Stargard Szczeciński.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Stargard Szczeciński, Budynek, Arsenał w Stargardzie Szczecińskim Stargard Szczeciński, gmina Stargard Szczeciński
aktualizacja wpisu 16-08-17

Atrakcje Turystyczne Poznań

  • Pałac Anderschów w Poznaniu

    Budynek zrealizowano w 1856 z inicjatywy Wilhelma Ernsta i Carla Anderschów – kupców poznańskich branży winiarskiej. Projektantem obiektu był Gustav Schulz – architekt popularny wśród poznańskich Niemców.

  • Dom handlowy Deierlinga w Poznaniu

    Dom handlowy zlokalizowany na Starym Mieście w Poznaniu przy ul. Szkolnej 5. Dom handlowy Deierlinga był pierwszym w Poznaniu obiektem handlowym zbudowanym w technologii żelbetowego szkieletu nośnego. Wzniesiony został w latach 1904-1905 na rogu