Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku Rogalinek

Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku

Późnobarokowy drewniany kościółek został wybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku. Świątynia położona na skraju wsi kryta jest gontem, dach zwieńczony wieżyczką. Kościółek posiada bogate wyposażenie. Do najciekawszych zabytków należy ołtarz z wierną kopią oryginalnej późnogotyckiej rzeźby Matki Boskiej z Dzieciątkiem (skradzionej w 2002 roku) oraz ołtarz boczny stanowiący przykład sztuki ludowej z XVII/XVIII wieku.

Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku.

Zdjęcia Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku


Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku Rogalinek
Rogalinek - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Rogalinek to Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Rogalinek. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Rogalinek. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Rogalinek. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Rogalinek.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Rogalinek, Kościół, Kościół Św. Michała Archanioła i Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku Rogalinek, gmina Mosina
aktualizacja wpisu 25-01-18

Atrakcje Turystyczne Gdańsk

Atrakcje Rogalinek