Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu

Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu Poznań

Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu

Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu. Świątynia wznosząca się na Wzgórzu św. Wojciecha, w dzielnicy Święty Wojciech, w Poznaniu. Z zewnątrz z daleka zwraca uwagę wysoki, dwuspadowy dach kryty dachówką. Na fasadzie znajduje się gotycki fryz ze skośnie ułożonej cegły całość zaś wieńczy późnorenesansowy szczyt o łagodnych liniach.

Poznańska Skałka jest krypta dla zasłużonych Wielkopolan. Powstała w 1923 przez proboszcza ks. Bogusława Kościelskiego. Poznańska Skałka jest wzorowana na Skałce w Krakowie.

Zdjęcia Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu


Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu Poznań
Poznań - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Poznań to Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Poznań. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Poznań. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Poznań. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Poznań.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Poznań, Kościół, Kościół pw. św. Wojciecha w Poznaniu Poznań, gmina Poznań
aktualizacja wpisu 13-02-18

Atrakcje Turystyczne Chłapowo

  • Brama Kamienna zwana Wysoką w Darłowie

    Brama Kamienna zwana Wysoką - ocalała tylko jedna z trzech bram do dziś. Odbudowana w 1732 roku, zdobiona jest ostrołukowymi blendami, pomalowanymi na biało....