Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu

Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań

Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu

Docelowo w obiekcie ma znaleźć się przede wszystkim ekspozycja Muzeum Sztuk Użytkowych, najpierw jednak - oprócz wieży - udostępniono sale z ekspozycją o królu Przemyśle II. Jest też historia Orła Białego, bo to w Poznaniu Orzeł Biały jako znak heraldyczny rozpoczął oficjalnie historię herbu państwowego. Zwiedzający mogą też poznać historię zamku poznańskiego od XIII wieku do 1945 roku oraz koleje powojennych koncepcji odtworzenia dawnego zamku królewskiego. Po zwiedzeniu ekspozycji można wejść na zamkową wieżę. Wznosi się ona na wysokość około 43 m, a Poznań można oglądać z dwóch tarasów widokowych, zadaszonego, do którego prowadzi winda, umieszczonego na wysokości 30 m, i otwartego, położonego na szczycie wieży. Widać stąd nie tylko całe miasto, ale także tereny podpoznańskie.

Najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Wzniesiony przez Przemysła II, następnie wielokrotnie rozbudowywany. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. złożył tu królowi Polski hołd lenny wielki mistrz krzyżacki Hans von Tieffen. Zamek został częściowo zniszczony w czasie wojny północnej, popadł w ruinę. Odbudowany szczątkowo pod koniec XVIII w. Ponownie zniszczony w 1945. Odbudowany częściowo w latach 1959-1964, i ponownie, w latach 2010-2013.

Zdjęcia Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu


Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań
Poznań - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Poznań to Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Poznań. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Poznań. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Poznań. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Poznań.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Poznań, Wieża, Wieża widokowa w Zamku Przemysła w Poznaniu Poznań, gmina M. Poznań
aktualizacja wpisu 15-02-19

Atrakcje Turystyczne Drewnica