Jezioro  Turkusowe koło Wapnicy Wapnica

Jezioro Turkusowe koło Wapnicy

Jezioro Turkusowe zwane także jeziorem Szmaragdowym.Jezioro znajduje się na wyspie Wolin, na południu wsi Wapnica (gmina Międzyzdroje), w powiecie kamieńskim, w województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia jeziora wynosi 6,74 hektara, a jego głębokość to 21,2 m. Ponieważ lustro wody leży na wysokości 2,6 m n.p.m., jezioro tworzy kryptodepresję o głębokości 18,6 m p.p.m.

Jezioro Turkusowe otoczone jest licznymi wzniesieniami oraz lasem. Na jednym z tych wzniesień zwanym Piaskowa Góra znajduje się punkt widokowy.

Niedaleko Jeziora Turkusowego rośnie dąb o imieniu Prastary, który ma 680 cm w obwodzie.

 

Zdjęcia Jezioro Turkusowe koło Wapnicy


Jezioro  Turkusowe koło Wapnicy Wapnica
Wapnica - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Wapnica to Jezioro Turkusowe koło Wapnicy. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Wapnica. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Wapnica. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Wapnica. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Wapnica.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Wapnica, Jezioro, Jezioro Turkusowe koło Wapnicy Wapnica, gmina Międzyzdroje
aktualizacja wpisu 20-02-18

Atrakcje Turystyczne Gorzów Wielkopolski

  • Kościół

    Kościół barokowy zbudowany w 1732 roku jako zbór ewangelicki z fundacji ówczesnych właścicieli dóbr małomickich. Nieużytkowany po II wojnie światowej uległ częściowej...

  • Międzyrzecz

    Międzyrzecz jest to miasto położone w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Międzyrzecz. Położony na Pojezierzu Lubuskim, między rzekami Obrą i...

Atrakcje Wapnica