Kościoły

Kościoły Dobre Miasto

Kościoły

Jest to pochodząca z XIV wieku wspaniała gotycka kolegiata wybudowana w latach 1357-1389 na bagnie, przypuszczalnie na dębowych palach. Na jubileusz 600-lecia Papież Jan Paweł II 19 maja 1989r. obdarzył tytułem i godnością Bazyliki Mniejszej. Wewnątrz kościoła znajdują się min.: rzeźba Madonny z XV wieku, ołtarz Tron łaski wykonany ok. 1500 roku przez uczniów Wita Stwosza, ołtarz Trójcy Świętej, bogato zdobiona ambona z 1693r, ołtarz główny ufundowany przez biskupa Adama Stanisława Grabowskiego z 1748r.

Zdjęcia Kościoły


Kościoły Dobre Miasto
Dobre Miasto - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Dobre Miasto to Kościoły. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Dobre Miasto. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Dobre Miasto. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Dobre Miasto. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Dobre Miasto.
zdjęcia Romek, zabytki, atrakcje turystyczne Dobre Miasto, Kościoły, Kościoły Dobre Miasto, gmina Dobre Miasto
aktualizacja wpisu 28-10-16

Atrakcje Turystyczne Lemierzyce

  • Kościół

    Kościół filialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusa, z połowy XIII wieku, gotycki, na co wskazuje kształt budowli oraz zachowane pierwotne okno szczelinowe, murowany z rudy darniowej i...