Port w Gdyni Gdynia

Port w Gdyni

Został otworzony w 1923 roku. W tym czasie ruszyła też, obsługiwana przez statki oceaniczne,  międzynarodowa linia pasażerska z Gdyni do portu Le Havre we Francji. Kilka lat później, na skutek polsko-niemieckiej wojny celnej przyspieszono dalszą rozbudowę portu, by Polska mogła samodzielnie eksportować i importować towary.

 

Duże znaczenie miał wówczas wkład i osobiste zaangażowanie ówczesnego ministra przemysłu i handlu, Eugeniusza Kwiatkowskiego, który walczył o dodatkowe fundusze na budowę portu.

Zdjęcia Port w Gdyni


Port w Gdyni Gdynia
Gdynia - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Gdynia to Port w Gdyni. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Gdynia. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Gdynia. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Gdynia. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Gdynia.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Gdynia, Budynek, Port w Gdyni Gdynia, gmina Gdynia
aktualizacja wpisu 25-03-18

Atrakcje Turystyczne Kurowo

  • Port w Gdyni

    Został otworzony w 1923 roku. W tym czasie ruszyła też, obsługiwana przez statki oceaniczne,  międzynarodowa linia pasażerska z Gdyni do portu Le Havre we Francji. Kilka lat później, na skutek polsko-niemieckiej wojny celnej

Atrakcje Gdynia