Port w Gdyni

Port w Gdyni Gdynia

Port w Gdyni

Został otworzony w 1923 roku. W tym czasie ruszyła też, obsługiwana przez statki oceaniczne,  międzynarodowa linia pasażerska z Gdyni do portu Le Havre we Francji. Kilka lat później, na skutek polsko-niemieckiej wojny celnej przyspieszono dalszą rozbudowę portu, by Polska mogła samodzielnie eksportować i importować towary.

 

Duże znaczenie miał wówczas wkład i osobiste zaangażowanie ówczesnego ministra przemysłu i handlu, Eugeniusza Kwiatkowskiego, który walczył o dodatkowe fundusze na budowę portu.

Zdjęcia Port w Gdyni


Port w Gdyni Gdynia
Gdynia - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Gdynia to Port w Gdyni. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Gdynia. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Gdynia. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Gdynia. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Gdynia.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Gdynia, Budynek, Port w Gdyni Gdynia, gmina Gdynia
aktualizacja wpisu 25-03-18

Atrakcje Turystyczne Gorzów Wielkopolski

  • Łaźnia Miejska w Gorzowie

    Był to obiekt na ówczesne czasy nowoczesny, z pływalnią (20 x 30 m), pomieszczeniami do kąpieli leczniczych i salą gimnastyczną. Warto zajrzeć do wnętrza łaźni, by stanąć w holu przed...

  • Wieża Łaziebna (Głodowa) w Zielonej Górze

    Jest pozostałością po systemie dawnych obwarowań miejskich. Stanowiła element zbudowanej w 1487 r. trzeciej bramy miejskiej-Nowej. Wielokrotnie remontowana. W XVIII w. otrzymała barokowy hełm...

  • Wiatrak w Witoszynie

    W Witoszynie znajduje się wiatrak typu holenderskiego. Został zbudowany w 1852 r. i postawiony...

Atrakcje Gdynia