Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk

Twierdza Wisłoujście w Gdańsku

Twierdza Wisłoujście, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku, znajduje się na liście najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zabytków świata. Leży – jak sama nazwa wskazuje – u ujścia Wisły do morza. Kiedyś twierdza znajdowała się tuż przy brzegu morskim. Dziś od morza oddziela ją półwysep Westerplatte. Twierdza jest cenna również dlatego, że mieszkają w niej różne gatunki nietoperzy. Niektórym (jak na przykład nockowi łydkowłosemu) grozi całkowite wyginięcie. Teren twierdzy należy do sieci Natura 2000, która obejmuje miejsca szczególnie chronione.

Zdjęcia Twierdza Wisłoujście w Gdańsku


Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk
Gdańsk - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Gdańsk to Twierdza Wisłoujście w Gdańsku. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Gdańsk. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Gdańsk. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Gdańsk. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Gdańsk.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Gdańsk, Fortyfikacje, Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Gdańsk, gmina Gdańsk
aktualizacja wpisu 31-07-17

Atrakcje Turystyczne Milsko

  • Kościół

    Kościół z XVII wieku, przebudowany w XIX w. (p.w.św.Kazimierza) – murowany z kamieni polnych, budynek kościoła powstał w 1645 roku. W 1830 r. do tej...