Latarnia Morska Kikut koło Wisełki Wisełka

Latarnia Morska Kikut koło Wisełki

Latarnia morska KIKUT położona we wschodniej części  Wolińskiego Parku Narodowego, na trasie pieszego nadmorskiego szlaku czerwonego w okolicach wsi Wisełka. Jest jedną z siedmiu latarni mieszczących się na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wzniesienie Kikut ma 70 m wysokości, wysyłany przez nią sygnał świetlny dociera na odległość 12 mil morskich. Latarnia powstała w miejscu dawnego punktu widokowego.

W pobliżu latarni znajduje się rezerwat ścisły im dr S. Jarosza, który chroni buczynę pomorską otoczoną borem sosnowym. Latarnia jest w pełni zautomatyzowana. Nie jest udostępniona dla odwiedzających. 

Zdjęcia Latarnia Morska Kikut koło Wisełki


Latarnia Morska Kikut koło Wisełki Wisełka
Wisełka - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Wisełka to Latarnia Morska Kikut koło Wisełki. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Wisełka. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Wisełka. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Wisełka. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Wisełka.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Wisełka, Latarnia, Latarnia Morska Kikut koło Wisełki Wisełka, gmina Międzyzdroje
aktualizacja wpisu 01-05-18

Atrakcje Turystyczne Dobre Miasto

  • Latarnia Morska Kikut koło Wisełki

    Latarnia morska KIKUT położona we wschodniej części  Wolińskiego Parku Narodowego, na trasie pieszego nadmorskiego szlaku czerwonego w okolicach wsi Wisełka. Jest jedną z siedmiu latarni mieszczących się na terenie