Akademia Rycerska w Kołobrzegu

Akademia Rycerska w Kołobrzegu

Zamysł powołania Akademii Rycerskiej pojawił się w 1653 roku wraz z utworzeniem twierdzy kołobrzeskiej. Jej fundacja została ogłoszona w Stargardzie Szczecińskim na sejmiku pomorskim w 1654 roku.
Jakkolwiek propozycja elektora brandenburskiego Fryderyka Wilhelma I nie spotkała się wówczas z przychylnością szlachty pomorskiej została jednak zrealizowana. Organizatorem placówki i jej pierwszym komendantem był gubernator Kołobrzegu, Bogusław von Schwerin.
Uczelnia funkcjonowała w latach 1655-1701. Jej najlepszy okres przypadł na lata 1655-1678. Uczyło się w niej wówczas do 30 kadetów na roku. Później z uwagi na reformę trybu nauczania i priorytet przedmiotów wojskowych straciła na prestiżu.
Po utworzeniu Królestwa Prus z uwagi na małą liczbę studentów została przeniesiona do Berlina. W 1703 roku król Fryderyk I powołał w jej miejsce Szkołę Kadetów w Kołobrzegu, będącą jednak jedynie namiastką Akademii. W 1716 roku nowa placówka popadła w niełaskę króla Fryderyka Wilhelma I. Została rozwiązana i przeniesiona tak jak jej poprzedniczka do Berlina.

Zdjęcia Akademia Rycerska w Kołobrzegu


Kołobrzeg - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Kołobrzeg to Akademia Rycerska w Kołobrzegu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Kołobrzeg. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Kołobrzeg. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Kołobrzeg. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Kołobrzeg.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Kołobrzeg, Atrakcje, Akademia Rycerska w Kołobrzegu Kołobrzeg, gmina Kołobrzeg
aktualizacja wpisu 05-03-15

Atrakcje Turystyczne Gorzów Wielkopolski

  • Jezioro Lipie w Długiem

    Miejscowość wypoczynkowa położona pomiędzy jeziorami Długie i Lipie. Nad jeziorem znajduje się ośrodek wypoczynkowy z dużą plażą. Jezioro jest idealnym miejscem dla żeglarzy. Co roku odbywa się...

  • Grupa warowna "Ludendorff" w Międzyrzeczu

    Grupa warowna "Ludendorff" – to jedna z grup warownych niemieckich umocnień Łuku Odry-Warty (Oder-Warthe Bogen, Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego). Dzięki swojemu...