Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej Moszna

Zamek w Mosznej

Zamek Moszna jest jednym z najpiękniejszych zamków w Polsce. Położony jest na Opolszczyźnie w miejscowości Moszna, która znajduje się w połowie drogi z Krapkowic do Prudnika. Według jednych źródeł nazwa wsi pochodzi od słowa moszna - w topografii oznaczającego dolinę, natomiast inne źródła informują, iż nazwa wsi związana jest z rodziną Moschin, która w XIV wieku przybyła w tę okolicę. Zamek Moszna w przeszłości należał do rodu Tiele-Wincklerów, a od roku 1972 aż do 2013, w jego murach swoją działalność prowadziło Centrum Terapii Nerwic.

 

Przy zamki znajduje się ok. 100-hektarowy okazały park. Przez jego środek prowadzi aleja lipowa, po której obu stronach wydrążono kanały wodne. Przez park prowadzi ścieżka zdrowia, znajduje się w nim wiele mostków i wysepek.

Zdjęcia Zamek w Mosznej


Zamek w Mosznej Moszna Zamek w Mosznej Moszna Zamek w Mosznej Moszna Zamek w Mosznej Moszna
Moszna - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Moszna to Zamek w Mosznej. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Moszna. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Moszna. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Moszna. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Moszna.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Moszna, Zamek, Zamek w Mosznej Moszna, gmina Strzeleczki
aktualizacja wpisu 25-02-18

Atrakcje Turystyczne Brzostowa

  • Jezioro Dziarg

    Jezioro w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, w gminie Łagów o powierzchni ok. 11,3 ha. Największe z trzech jezior położonych w pobliżu miejscowości Kosobudz. Użytkowane...

  • Plac Starca w Dobiegniewie

    Miasto w woj. lubuskim, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Dobiegniew, położone nad jeziorem Wielgie. Zabytki w miejscowości Dobiegniew: -...