Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo

Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie

Kościół w stylu neogotyckim wybudowano w XIX wieku. Zbudowany został na planie prostokąta, z kamieni granitowych i cegły. Jest to świątynia jednonawowa, posiada pięcioboczne prezbiterium, kwadratową zakrystię i wieżę, do której przylegają trójboczne klatki schodowe. Okna i portal wejściowy wykończone są ostrołukowo. Kontrastowe połączenie czerwonej cegły i kamieni granitowych tworzy wyjątkowy klimat, warto zobaczyć ten kościół będąc w okolicy. Budynek kościoła oraz cmentarz przykościelny stanowią obiekt zabytkowy.

Zdjęcia Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie


Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo
Kurowo - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Kurowo to Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Kurowo. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Kurowo. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Kurowo. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Kurowo.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Kurowo, Kościół, Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo, gmina Bobolice
aktualizacja wpisu 16-08-17

Atrakcje Turystyczne Poznań

  • Muzeum Narodowe w Poznaniu

    Muzeum Narodowe w Poznaniu (MNP) – muzeum sztuki w Poznaniu, narodowa instytucja kultury, założone w 1919  jako Muzeum Wielkopolskie w Poznaniu, od 1950 nosi obecną nazwę; wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 80) w

Atrakcje Kurowo