Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie

Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo

Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie

Kościół w stylu neogotyckim wybudowano w XIX wieku. Zbudowany został na planie prostokąta, z kamieni granitowych i cegły. Jest to świątynia jednonawowa, posiada pięcioboczne prezbiterium, kwadratową zakrystię i wieżę, do której przylegają trójboczne klatki schodowe. Okna i portal wejściowy wykończone są ostrołukowo. Kontrastowe połączenie czerwonej cegły i kamieni granitowych tworzy wyjątkowy klimat, warto zobaczyć ten kościół będąc w okolicy. Budynek kościoła oraz cmentarz przykościelny stanowią obiekt zabytkowy.

Zdjęcia Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie


Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo
Kurowo - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Kurowo to Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Kurowo. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Kurowo. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Kurowo. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Kurowo.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Kurowo, Kościół, Kościół pw. Bożego Ciała w Kurowie Kurowo, gmina Bobolice
aktualizacja wpisu 16-08-17

Atrakcje Turystyczne Chłapowo

  • Brama Kamienna zwana Wysoką w Darłowie

    Brama Kamienna zwana Wysoką - ocalała tylko jedna z trzech bram do dziś. Odbudowana w 1732 roku, zdobiona jest ostrołukowymi blendami, pomalowanymi na biało....

Atrakcje Kurowo