Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp.

Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim

Park Róż został założony w  1913 roku. Położony jest w centrum miasta pomiędzy ulicami: Strzelecką, Sikorskiego, Kosynierów Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego. Powierzchnia 4,6 ha. Jest najpiękniejszym i najpopularniejszym parkiem w mieście. Przez gorzowian zwany jest często "parkiem róż", z racji tego, iż rośnie w nim duża liczba tych krzewów. Rosną tu okazałe pomnikowe platany klonoliste. Okazałe są także kasztanowce białe i czerwone, lipy. Z ciekawszych gatunków jest tu buk pospolity odmiany purpurowej, katalpy czy czereśnia ozdobna. Na środku stawu znajduje się wyspa, ciekawy architektonicznie mostek, przy którym postawiona jest rzeźba nimf wodnych. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw i możliwość karmienia kaczek. Przez park przepływa rzeczka Kłodawa.

Zdjęcia Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim


Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp. Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp. Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp. Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp.

Atrakcjfsdfse turystyczne Gorzów Wlkp.

Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim

Na placu znajduje się Dzwon Pokoju, przy którym odbywają się największe gorzowskie uroczystości jak na przykład uderzenie w niego przez prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka z okazji 750-lecia miasta.

Gorzów Wlkp. - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Gorzów Wlkp. to Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Gorzów Wlkp. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Gorzów Wlkp.. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Gorzów Wlkp.. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Gorzów Wlkp..
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Gorzów Wlkp., Park, Park Róż w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wlkp., gmina M. Gorzów Wielkopolski
aktualizacja wpisu 16-06-17

Informacje Gorzów Wlkp.

Atrakcje Gorzów Wlkp.