Jezioro Maltańskie w Poznaniu.

Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań

Jezioro Maltańskie w Poznaniu.

Nazwa jeziora pochodzi od kawalerów maltańskich, czyli rycerzy z zakonu joannitów, którzy mieli tu swoją siedzibę, kościół i hospicjum. Jezioro, na którym odbywa się wiele ważnych regat kajakarskich i wioślarskich, powstało w 1952 r. poprzez spiętrzenie wód rzeki Cybiny i ma powierzchnię 64,0 ha. Tor regatowy ma 2190 m długości i 170-400 m szerokości. W zachodniej części jeziora znajduje się największa w Poznaniu fontanna ufundowana dla upamiętnienia 750. rocznicy założenia miasta. Dużą atrakcją przyrodniczą są odkryte na  Malcie podziemne ciepłe źródła, które zostały wykorzystane w największym w Polsce aquaparku. Wzdłuż północnego brzegu jeziora przebiega trasa wąskotorowej Kolejki Parkowej Maltanka, której końcowa stacja - Zwierzyniec - usytuowana jest w pobliżu wejścia do Wielkopolskiego Parku Zoologicznego (Nowe Zoo). Na południowym brzegu - na kopcu Wolności znajduje się sztuczny, całoroczny  stok narciarski oraz letni tor saneczkowy. U stóp kopca czynne jest pole do nauki gry w golfa oraz tor do minigolfa. W pobliżu jest także kąpielisko. W tej pięknej scenerii latem odbywają się spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta. W okresie zimowym na zachodnim brzegu jeziora czynne jest lodowisko. Jezioro Maltańskie jest doskonałym miejscem do uprawiania wielu sportów tj: bieganie, łyżworolki.

Zdjęcia Jezioro Maltańskie w Poznaniu.


Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań
Poznań - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Poznań to Jezioro Maltańskie w Poznaniu.. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Poznań. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Poznań. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Poznań. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Poznań.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Poznań, Jezioro, Jezioro Maltańskie w Poznaniu. Poznań, gmina Poznań
aktualizacja wpisu 07-02-17

Atrakcje Turystyczne Poznań