Ratusz w Międzyrzeczu

Ratusz w Międzyrzeczu Międzyrzecz

Ratusz w Międzyrzeczu

Ratusz, jest jednym z najważniejszych gmachów świadczących o historii miasta. Najstarszy powstał prawdopodobnie w XV wieku, zaś murowany, dobrze poświadczony w źródłach, w wieku XVI. Ratusz zawsze był miejscem, gdzie urzędowały władze miejskie. Dawniej na przyległym rynku toczyło się również życie gospodarcze i społeczne miasta. Starsze budowle ratuszowe nie posiadały wieży, ta znajdowała się obok. Obecny wygląd ratusza pochodzi z XIX wieku, kiedy ówczesne władze miejskie poddały go pracom remontowym i budowlanym.

Zdjęcia Ratusz w Międzyrzeczu


Ratusz w Międzyrzeczu Międzyrzecz
Międzyrzecz - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Międzyrzecz to Ratusz w Międzyrzeczu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Międzyrzecz. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Międzyrzecz. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Międzyrzecz. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Międzyrzecz.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Międzyrzecz, Ratusz, Ratusz w Międzyrzeczu Międzyrzecz, gmina Międzyrzecz
aktualizacja wpisu 23-04-17

Atrakcje Turystyczne Chełmsko

  • Konkatedra pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze

    Jest najstarszym zabytkiem architektonicznym w mieście, datowanym na 2 poł. XIV w. Mimo wielokrotnych przebudów po niszczących pożarach i katastrofie spowodowanej zawaleniem wieży (1776 r.),...