Zamek w Międzyrzeczu

Zamek w Międzyrzeczu Międzyrzecz

Zamek w Międzyrzeczu

Zamek, to najstarsza zachowana w mieście budowla. Jej początki, jeszcze jako grodu drewniano-ziemnego sięgają X-XI wieku. Zamek murowany, wybudowany został w poł. XIV wieku. Po zniszczeniach w końcu XV i na początku XVI wieku był przebudowywany. Do wojny polsko-szwedzkiej z lat 1655-1660, mieściła się siedziba starostwa. Po zniszczeniu przez Szwedów, wybudowano nowy gmach starostwa na początku XVIII wieku, zamek pozostał zaś częścią dóbr dworskich, nie pełniąc już żadnych funkcji obronnych. Jego odbudowa i restauracja miała miejsce dopiero po II wojnie światowej. Obecnie zamek jest częścią kompleksu muzealnego.
Powinni Państwo zajrzeć przede wszystkim do międzyrzeckiego zespołu muzealno-parkowego, gdzie wznoszą się ruiny zamku z XIV wieku. Z historią spotkamy się również  oglądając w muzeum między innymi największą w Polsce kolekcję portretów  trumiennych. Warto odwiedzić Kościół pw. św. Jana Chrzciciela – zabytek architektury gotyckiej, Kościół pw. św. Wojciecha oraz Ratusz usytuowany pośrodku Rynku Starego Miasta. Kolejnym punktem szlaku historycznego niech będzie Międzyrzecki Rejon Umocniony, który stanowi zabytek architektury obronnej.

Zdjęcia Zamek w Międzyrzeczu


Zamek w Międzyrzeczu Międzyrzecz Zamek w Międzyrzeczu Międzyrzecz
Międzyrzecz - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Międzyrzecz to Zamek w Międzyrzeczu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Międzyrzecz . Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Międzyrzecz . Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Międzyrzecz . Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Międzyrzecz .
zdjęcia Jerzy Strzelecki, zabytki, atrakcje turystyczne Międzyrzecz , Zamek, Zamek w Międzyrzeczu Międzyrzecz , gmina Międzyrzecz
aktualizacja wpisu 23-04-17

Atrakcje Turystyczne Świnoujście

  • Kaplica templariuszy w Rurkach

    Kaplica w Rurce jest jedną z najstarszych budowli romańskich na Pomorzu Zachodnim. Obiekt został wybudowany w pierwszej połowie XIII wieku, a w 1248 roku kaplica została poświęcona...