Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu

Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego, najstarsze muzeum w Międzyrzeczu, powstało juz w latach 20. XX wieku i do 1945 roku funkcjonowało jako Meseritzer Heimatmuseum. Wówczas mieściło się w innym budynku. Muzeum w obecnym gmachu, znajdującym się na terenie kompleksu zamkowego, w latach 40. XX wieku założył Alf Kowalski. Początkowo siedziba placówki mieściła się w innym gmachu - dawnej willi starostwa, przy obecnej ulicy Świerczewskiego. Gmachy obecnego muzeum powstały jako siedziba nowego starostwa, około 1718 roku z fundacji rodziny Jabłonowskich. W XIX wieku była to własność prywatna, między innymi rodzin von Dziembowski oraz von Tempelhof. Po przeniesieniu tu zbiorów muzealnych, zabudowania wraz z zamkiem i założeniem parkowym, poddawane były pracom rewitalizacyjnym, tak że dopiero w latach 60. XX wieku odzyskały właściwe walory. Międzyrzeckie muzeum zalicza się do najważniejszych tego typu placówek w województwie lubuskim. Wśród głównych kolekcji, dobrze znanych w Polsce, wymienić należy zbiory portretu trumiennego i zbiory etnograficzne. Od 2012 roku muzeum nosi imię swojego twórcy Alfa Kowalskiego.

Zdjęcia Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu


Międzyrzecz - zabytki, atrakcje turystyczne, zdjęcia.
Atrakcja turystyczna w miejscowości Międzyrzecz to Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu. Jeżeli zamierzasz spędzić weekend, urlop poszukaj noclegu w miejscowości Noclegi Międzyrzecz. Zobacz również mapę satelitarną lub terenową miejscowości Międzyrzecz. Jeśli nie znajdziesz szukanego planu miasta to można wpisać kod pocztowy szukanej miejscowości Kod pocztowy Międzyrzecz. Wyszukaj atrakcje w okolicy, przeglądaj mapy i zdjęcia Międzyrzecz.
zdjęcia , zabytki, atrakcje turystyczne Międzyrzecz, Muzeum, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego w Międzyrzeczu Międzyrzecz, gmina Międzyrzecz
aktualizacja wpisu 23-04-17

Atrakcje Turystyczne Murzynowo